KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15888261
nr 1588 8261
Inga Nordwall
(1917-2003), Sverige
Motiv från Blockhusudden. Signerad, daterad -42. Akvarell. Bladets mått: 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 36x46 cm
Inga Nordwall, svensk bildkonstnär född 1917, död 2003.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 december 2023
kl 18:20:59
18/12 10:01:19